Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Obezite

Yaşayan Ölülerden Kaçarken Sağlığınızı Koruyun!

01 Kasım 2016 12:25 |

Sağlık teknolojilerinin oyunlaştırılarak kullanımlarının kolay ve zevkli hâle geldiğini biliyoruz. Özellikle geçtiğimiz Temmuz ayında ortalığı birbirine katan Pokemon Go’nun sağlık için kısa sürede ne kadar önemli bir hâle geldiğinden ve arttırılmış gerçekliğin öneminden sizlere bahsetmiştik.

Ülkemizde çeşitli partiler veya etkinliklere katılan … Devamını Oku

Noom Mobil Uygulaması Obezite ve Diyabetle Mücadelede Yeni Başarılara İmza Attı

09 Eylül 2016 16:09 |

Diyabet öncesi dönemde olan insanların kullandığı sağlık koçluğu uygulaması Noom yakın zamanda yapılan bir araştırmada geleneksel diyabet önleme programlarına göre daha fazla kilo verdirerek başarıya ulaştı.

British Medical Journal Open Diabetes Research & Care‘de yayımlanan araştırmaya göre Noom uygulamasını kullanan kişilerin %64′ü 16-24 … Devamını Oku

Ubicare Hastaları Doğru Bilgiye Ulaştırmaya Hazır

19 Ağustos 2016 14:04 |

Pew Research Center’ın sosyal medya üzerindeki son araştırmasına göre yetişkin internet kullanıcılarının %72′si sağlıkla ilgili bilgiler ararken interneti kullanıyor. Tüketicilerin %40′ı ise sosyal medya üzerinden eriştikleri bilginin sağlığa iyi bakma şeklini etkilediğini belirtiyor.

Bildiğiniz gibi sosyal medya büyük toplulukların sağlığını etkilemek için … Devamını Oku

Anthem ve Kurbo’dan Obez Çocuklar İçin Klinik Deney

01 Temmuz 2016 12:33 |

Sigorta şirketi Anthem Blue Cross, Kurbo Health ile ortaklaşarak firmanın uygulama ve çevrimiçi koçluk özelliğini kullanıp çocuklarda obezite tedavisi üzerine 100 kişilik bir deney yapacağını duyurdu. Anthem, aynı zamanda California’da en fazla çocuk obezite vakası ile uğraşan San Benito Medical Associates’le beraber çalıştığını da açıkladı.

Devamını Oku

Obezite Temelli Kronik Rahatsızlıklara FareWell’den Yeni Çözüm

24 Haziran 2016 15:20 |

San Francisco merkezli FareWell, obeziteyi temel neden belirleyip kronik rahatsızlıkları önlemeye çalışan çevrimiçi programı için 8.5 milyon $ fon topladığını duyurdu. Yapılan fonlamayı destekleyen grup, şirketin kurucularından David Perry gibi bireysel yatırımcılardan oluşuyor.

FareWell, çeşitli dijital aygıtlar, sağlık koçluğu ve tüm gıdalardan oluşan diet programı sayesinde, kullanıcılarını … Devamını Oku

Sparrow ve MSU Kalp Hastaları Riski Taşıyanlar İçin Kolları Sıvadı

10 Haziran 2016 14:11 |

Kalp hastalığı ile mücadele, sağlık hizmetlerinin yetersiz olduğu bölgelerde yaşayan veya yoğun iş yaşantısına sahip kişiler için oldukça zor. Sıkça yapılması gereken doktor muayeneleri, alınması gereken ilaçlar ve uyulması gereken kurallar, hasta kişinin yaşam şeklini oldukça olumsuz etkiliyor. Bu sorunlara çözüm sunmak için … Devamını Oku