Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Novartis

Büyük Veri, Sağlığınız İçin Neden Faydalı? -3-

03 Kasım 2016 15:57 |

Yazı dizimizin son bölümünde yapay zekâlı sistemlerin evde kullanabileceğiniz basit konsollarla size nasıl yardım edebileceğinden bahsedeceğiz.

İlaç firması Novartis, multiple skleroz (MS) hastalarının gelişimini gözlemlemek için yazılım devi Microsoft ile çalışıyor.

Söylenilene göre bu çalışma sonucunda Xbox oyun konsolu temel alınarak yapay zekâyla çalışan … Devamını Oku

Büyük Veri, Sağlığınız İçin Neden Faydalı? -2-

02 Kasım 2016 12:36 |

Büyük verinin nimetlerinden faydalanmak için dağlar kadar veriyi tasnif ve analiz etmeyi seçen alanlardan biri de ilaç sektörüdür.

Novartis CEO’su Joseph Jiminez, son zamanlarda tavan yapan sağlık hizmetleri ve ilaçların fiyatlarının büyük veri sayesinde düşürülebileceğini söylüyor. Yaptığı açıklamalara göre bugünkü sağlık sistemlerinin çoğu, tedavileri geliştirmek … Devamını Oku

Dijital Spreyler 2024′e Kadar Tüm Dünyaya Yayılacak

28 Temmuz 2016 15:03 |

Grand View Research’ün hazırladığı son rapora göre; KOAH ve astım hastaları için geliştirilen dijital spreylerin pazardaki değeri 2024 yılında 25.6 milyar dolar olacak.

Dijital spreyler pazarda oldukça yeni olmasına rağmen geçtiğimiz yıllarda AstraZeneca, Novartis, Philips Respironics ve Propeller Health gibi şirketlerin bu konuya ilgi göstermesi … Devamını Oku

Kronik Kurdeşen Hastaları TARGET My Hives ile Bir Arada

20 Haziran 2016 16:27 |

Dijital sağlık teknolojileri tedarikçisi Exco InTouch, kronik kurdeşen hastaları için destek şebekesi olarak geliştirdiği TARGET My Hives uygulamasını Android ve iOS işletim sistemli cihazlar için sanal pazarlara sürdü.

Hastalar arası daha geniş iletişime olanak sağlayan uygulama, kurdeşenli kişilerin toplumdan dışlanma … Devamını Oku

MedTrix Healthcare, 6 Büyük İlaç Şirketiyle Anlaşarak Büyümeye Gitti

18 Nisan 2016 18:10 |

İlaç şirketlerine dijital ve tıbbi iletişim hizmeti veren Bangalore merkezli MedTrix Healthcare, Novartis, Bayer, Nestle, Eli Lilly, Pfizer ve Amgen ile ortaklığa gitti.

MedTrix yaptığı açıklamada, bazı stratejik anlaşmalar ışığında, ABD ve Avrupa pazarındaki yerini büyüttüğünü söyledi. Açıklananlara göre, şirket 20′den … Devamını Oku

Best Practices, LLC’den Dijital İlaç Pazarlama Yöntemleriyle İlgili Yeni Araştırma

14 Mart 2016 14:20 |

Dijital gelişmeler son yıllarda pek çok hastanın yaşamını olumlu olarak etkiliyor. Eskiyle kıyaslandığında, teknolojinin getirdiği olanaklar sayesinde oldukça bilgili bir hasta profili oluşmuş durumda. Bununla doğru oranda ilerleyen ve sürekli değişen bir alan da ilaç sektörü.

Bu alandaki en iyi … Devamını Oku