Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

kalp krizi

Bu Klozet Kapağı Ölümden Kurtarabilir

21 Mart 2019 16:00 |

Kalp yetmezliğinin nerede ve ne zaman yaşanacağının tespit edilmesi mevcut teknolojiyle mümkün değil. Kardiyovasküler ölçüm yapabilen klozet kapağı, kalp yetmezliğinin tuvalette yaşanması durumunda sorunu otomatik algılayarak hastanın doktoruna haber veriyor.

ABD’de dört insandan birinin ölümüne sebep olan kalp hastalıkları, dünya … Devamını Oku

Yapay Zeka, Kalp ve Damar Hastalıklarının Tedavisinde Devrim Yaratıyor!

14 Mart 2019 16:16 |

Bilim insanlarına göre, her yüksek tansiyon hastasına aynı tedaviyi uygulamak doğru değil. Stanford Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, kalp ve damar hastalıklarında kişiye özgü tedavi geliştirmek için yapay zekanın en etkili yöntem olduğunu ortaya koydu.

Kalp ve damar hastalıkları, dünyada başlıca … Devamını Oku

FDA Onaylı İmplant Kalp Krizini Önceden Tahmin Ediyor

24 Nisan 2018 11:21 |

New Jersey merkezli Angel Medical Systems adlı bir girişim kalpteki hareketliliği izleyerek kalp krizini önceden haber veren bir implant geliştirdi. Geliştirdikleri yeni teknoloji için ruhsat başvurusunda bulunan girişimciler, FDA’den olumlu yanıt aldı. 

Kalp ve damar hastalıklarının tanısında kullanılan EKG (Elektrokardiyografi) … Devamını Oku

Kredi Kartı Büyüklüğünde EKG Cihazıyla Evde Kendi Ölçümünüzü Yapabileceksiniz

25 Ağustos 2017 22:00 | 2

İnme veya ani kalp krizi riski olup olmadığını hesaplayabilen kredi kartı büyüklüğünde bir elektrokardiyografi (EKG) cihazı geliştirildi. Wiwe adı verilen bu cihaz, hesaplamayı yapabilmek için akıllı algoritmadan faydalanıyor.

Kan oksijenini (SpO2) ve kalp atış hızını ölçen Wiwe, aynı zamanda kalp … Devamını Oku

Kalp Krizi ve İnmeyi Önleyen İlk Akıllı Saat: SOWATCH

10 Ekim 2016 15:48 |

Oldukça popüler olan ve pazar liderliği için Apple Watch, Fitbit, Garmin ve Xiaomi gibi firmaların mücadele ettiği aktivite takip cihazları sektörüne yeni bir katılımcı giriyor.

Şu anda Kickstarter üzerinden kitle fonlama kampanyasıyla geliştirdikleri cihaz için para toplayan SOWATCH ekibi, pazardaki … Devamını Oku

Manchester Üniversitesi ve INST’den Kalp Krizi Tespiti İçin Yeni Bir Sensör

07 Eylül 2016 17:32 |

Aralarında Manchester Üniversitesi‘nden uzmanların da bulunduğu uluslararası bir grup araştırmacı Dr. David J. Lewis liderliğinde yeni bir sensör geliştirdi. Bu sensörün potansiyel olarak bir kişinin kalp krizi geçirdiğini tespit ederek hastaların hayatta kalma şansını arttıracağı söyleniyor.

Kardiovasküler hastalıklar 30-70 yaş aralığındaki yetişkinlerin ölüm nedenlerinin %30′unu … Devamını Oku