Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

HIV

Genetikleri Tasarlanmış Bebekler Üstün Zekaya mı Sahip?

26 Şubat 2019 8:35 |

Çin’de CRISPR tekniğiyle genleri değiştirilen, böylece HIV virüsüne tamamen dirençli ikizler dünyaya geldi. Ancak bu durum bilim dünyasında tartışmaya yol açtı: Bazı nörobiyologlar bu gen düzenlemesinin, bebeklerin beyin güçlerini arttırdığını söylüyor.

Çin’in Shenzhen şehrinde bulunan Southern Teknoloji ve Bilim Üniversitesi … Devamını Oku

Vodafone, Afrika’da HIV Virüsüne Karşı Mobil Uygulama Önlemi Aldı

03 Ocak 2017 16:49 |

Afrika’nın kırsal kesimlerinde yaşayan insanların sağlık hizmetlerine erişmesinin zor olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Özellikle kişinin yaşam tarzını etkileyen ağır hastalıkların da ulaşım sıkıntısı yüzünden sürekli kontrol edilemediği ise bir gerçek.

Lesotho Krallığı’nda yaşayan Maboe Ntsime ve 6 yaşındaki oğlu Motsamai, HIV … Devamını Oku

MyLife+ ile AIDS Hastaları da Hayatlarını Normal Yaşayacak

14 Kasım 2016 14:42 |

AIDS hastaları tedavi fırsatı bulsalar da toplumdan dışlanmaya, ilaçlarını almayı unutmaya ve semptomlarla başa çıkmada zorlanmaya devam ediyorlar. Avustralya’da yeni geliştirilen bir mobil uygulama ise bu konuda hastalara yardım etmeyi hedefliyor.

ViiV Healthcare ve National Association of People with HIV Australia … Devamını Oku

Johns Hopkins Medicine, Gençlere İnternet Üzerinden Sağlık Bilgileri Vermeye Başladı

02 Kasım 2016 16:47 |

Johns Hopkins Medicine’in gençlik sağlık programında çalışan yetkililer, yaptıkları son açıklamada Y2CONNECT adlı bir web sitesinin hizmete sunulduğunu duyurdular. Bu site, Baltimore’da yaşayan gençleri klinik ve toplum temelli sağlık programlarıyla buluşturuyor.

Halkın kullanımına ücretsiz olarak sunulan site, bilgisayarlardan veya mobil uygulamasından İngilizce … Devamını Oku

BeYou+ Uygulaması AIDS ile Yaşayan Hastalara Destek Oluyor

23 Ağustos 2016 17:06 |

AIDS ile yaşayan hastaların kendilerine bakmaları ve sağlıklarını iyiye götürmeleri için stratejiler öğreten uygulama BeYou+ sanal pazarlarda hizmete sunuldu.

App Store ve Google Play Store‘da bulunan BeYou+ hastaların sağlıklı olmaları ve hedeflerine erişmeleri için HIV ile ilgili çeşitli bilgiler veriyor. Uygulamanın arkasındaki isim … Devamını Oku

Bu Sene Fitbit’in Kullanılacağı 18 Klinik Deney -4-

15 Nisan 2016 11:15 |

Kurum: University of Pennsylvania Amaç: Davranışsal müdahaleler üzerinde rutin etkisini test etmek Tahmini Bitiş Süresi: Nisan 2016

4000 kişilik bu deneyde, bir Fortune 500 şirketindeki çalışanlar, birkaç farklı müdahele gruplarına ayrılacaklar. Gruplara bedensel faaliyetlere girdiği için para ödenecek. Bir gruba, sadece belirli … Devamını Oku