Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

hemşire

Yapay Zeka, Hemşirelerden Önce Doktorların Yerini Alabilir

09 Şubat 2019 21:13 |

Yapay zeka doktorların da geleceğini etkileyecek. Duygusal zekaya ait becerilerde daha yavaş ilerleyen yapay zeka, doktorların yerini hemşirelerden çok daha önce alabilir.

Merhametli bakım tıbbın temeli olsa da, çoğunlukla doktorların bu noktada hemşirelerin gerisinde olduğu düşünülür. Bu durum, tıbbın yapay … Devamını Oku

Dijital: Tıp İçin Yeni Gelişmeler

03 Ocak 2014 16:43 |

Bilindiği gibi dijital ortamlar ve kayıtlar her zaman için bir maliyet azaltısı sağlamıştır. Son dönemlerde hasta kayıtlarının da dijitale taşınmasının öneminin kavranması ile Sağlık Bakanlığı’da harekete geçmiş ve dijital hastane konseptini uygulama kararı almıştı. Genel olarak dijital hastane konsepti, aslında … Devamını Oku

Eczacıbaşı’ndan Hemşireler İçin Facebook Kampanyası

14 Mayıs 2013 11:19 |

Hemşirelik oldukça eski ve saygı değer bir meslektir. Pek çok kültürde hemşirelik mesleği bugünkü ile tam olarak aynı anlamda yapılmasa da vardı ve oldukça saygın bir meslekti.

Florence Nightingale ise dünyada modern hemşireliğin kurucusu olarak bilinmektedir ve doğum günü olan … Devamını Oku

Mobil Sağlık Hizmetleri Geleceğe Uzanıyor [İnfografik]

07 Aralık 2012 14:02 | 1

Merhaba, mobil sağlık hizmetlerinin günümüzden geleceğe trendinin hızla yükselişini gösteren bu şirin  grafik ile tekdozdijital.com ekibi olarak yine siz okuyucularımızla beraberiz. Grafiğimiz mobil sağlık hizmetlerine olan adaptasyonun günümüzdeki durumunu güzel bir görsel anlatımla bizlere sunuyor.

İşte grafiğimiz tam olarak aşağıda … Devamını Oku