Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

hamilelik

ORCHA ile Kendinize En Uygun Mobil Sağlık Uygulamasını Seçin

04 Ocak 2017 22:12 |

Diyabet, depresyon, hamilelik veya egzersiz… Aradığınız her şey için cep telefonlarında bir sağlık uygulaması bulunuyor. Lakin 170.000′den fazla uygulama arasından güvenilir ve size uygun olanı seçmek oldukça zor.

Bu sorunu çözmeye çalışan eski NHS çalışanı Liz Ashall-Payne, uygulamaların sıradan insanlar tarafından incelenip değerlendirildiği ORCHA … Devamını Oku

Hamilelik Sürecinizi Kendi Evinizde Sensörlerle Takip Edin

16 Ağustos 2016 14:33 |

San Francisco merkezli Bloomlife yaptığı fonlama kampanyasında akıllı telefon bağlantılı hamilelik takip cihazı için 4 milyon dolar topladı. Marc Benioff ve Efficient Capacity tarafından yönetilen kampanyaya LanzaTech Ventures, The Chernin Group, Kapor Capital ve Act One Ventures gibi yatırımcı şirketler de katıldı.

Bloomlife’ın ilk ürünü … Devamını Oku

SMS ile Preeklampsiden Korunmak Mümkün Mü?

13 Haziran 2016 16:51 |

Preeklampsi, hamileliğin 20. haftasında meydana gelen, hem anne hem de bebek için ölümcül olabilecek hipertansif bir rahatsızlıktır. %5-8 arası tüm hamileler preeklampsiden etkilenir ve bu sorun yıllık 76.000 kadın ve 500.000 bebek ölümüne neden olur.

Pennsylvania Üniversitesi Perelman Tıp Okulu’nda yapılan bir deney … Devamını Oku

Pregnancy Pro, Hamilelik Boyunca Yardımcınız Oluyor

26 Nisan 2016 11:08 |

Geçtiğimiz CES’de duyurulan Bluetooth bağlantılı hamilelik testi uygulaması Pregnancy Pro, sonunda çevrimiçi ortamlarda piyasaya sürüldü ve internet üzerinden Target, Walmart, CVS, Walgreens, Amazon, Rite Aid ve Kroger’dan satın alınabiliyor.

“First Response, kadınlar için 30 yıla yakın süredir güvenilir bir marka ve … Devamını Oku

Target Gibi, Artık FitBit de Hamile Olduğunuzu Anlayabiliyor

11 Şubat 2016 15:28 |

Bu sene CES’de dikkat çeken teknolojilerden biri de akıllı telefona bağlı hamilelik testiydi. Fakat son gelişmelerden sonra anladığımız kadarıyla sadece FitBit ve akıllı bir online topluluk ile de sonuç alabiliyoruz. Buzzfeed’in geçen hafta yazdığına göre, New York’ta yaşayan bir kadın, … Devamını Oku

Hamileler İçin Tasarlanmış Bir Popüler Uygulama Daha: Doula

06 Şubat 2016 8:30 |

Gündelik hayatımızın hemen hemen her alanında kullandığımız mobil uygulamalar, kadınların hayatlarındaki şüphesiz en önemli dönemlerinden biri olan hamilelik sürecinde de anne adaylarının hayatlarını kolaylaştırmaktadır.

Sözlük anlamı eski Yunancada “hizmet eden kadın” olan Doula, dilimizde doğum öncesinde, doğumda ve loğusalıkta anne … Devamını Oku