Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

depresyon

DrLive Hindistan’daki Milyonlarca İnsana Tele-Tıp Hizmeti Vermeye Hazır

26 Ekim 2016 17:45 |

Hindistan merkezli sağlık platformu DrLive, geçtiğimiz günlerde mobil cihazlar üzerinden tele-tıp hizmeti vermeye başladı. Güvenlik bakımından kendini kanıtlayan platform, kullanım kolaylığıyla da tüm hastalara hitap ediyor.

Tele-tıp sektörünün bir parçası hâline gelen DrLive; taburcu sonrası bakım, ikinci tanı ve aile hekimliği alanlarında … Devamını Oku

Cep Telefonunuz Kendinize Zarar Vermenizi Ne Kadar Engelleyebilir?

24 Ekim 2016 14:52 |

Pek çoğumuz psikolojik nedenlerden dolayı kendimize zarar vermeye eğilimli hâldeyiz. Özellikle depresyon, anksiyete, kötü beslenme, madde bağımlılığı ve vücuda fiziksel hasar verme gibi davranışlar milenyum çağı gençleri için oldukça büyük sorun teşkil ediyor.

Bu sorunu çözmeye çalışan Dr. Nihara Krause, Stem4 … Devamını Oku

KindMind Soruyor: Nasılsınız?

10 Ekim 2016 13:03 |

Okul, iş ve aile ortamı gibi sosyal yaşantımızın temelini oluşturan unsurlar psikolojimizi oldukça fazla etkiliyor. Özellikle stres, depresyon ve anksiyete ile yaşayan insanların boş zaman bulup psikolojik destek alması ise maalesef pek mümkün değil.

Bu konuya müdahale etmek isteyen KindMind … Devamını Oku

Kanada İntihar Oranlarını Düşürmek İçin Dijital Çözümler Arıyor

22 Ağustos 2016 17:10 |

İntihar, depresyon ve stresi önleyen mobil uygulamalara bir yenisi eklendi. Akıl sağlığı konusunda 20 yıllık deneyime sahip Terrace Wellness Group tarafından geliştirilen Snapclarity uygulaması psikolojik desteğin hizmet olarak halka verilme şeklini değiştirmeyi umuyor.

Kanada merkezli Terrace Wellness Group, Snapclarity’i kullanarak ülkedeki intihar oranlarının … Devamını Oku

Depresyondan Şikâyetçi Hastalara Umut Vadeden Bir Uygulama: Start

19 Ağustos 2016 15:25 |

Apple CareKit üzerinden çalışan ve depresyon için geliştirilen Start mobil uygulaması TMS Health Solutions ile klinik ortamda birlikte çalışarak hastaların gözlemlenmesi için bir deneyde kullanılacak. 

Grubun söylediğine göre bu ortaklık bir CareKit uygulamasının akıl sağlığı alanında ilk klinik birleşmesini temsil ediyor. … Devamını Oku

Health-eBrain Study Hasta Bakıcıların Ruh Sağlığına Odaklanıyor

27 Temmuz 2016 12:49 |

Alzheimer hastalarına bakmanın hasta bakıcıların bilişsel sağlığına etkilerini araştıran Health-eBrain Study adlı araştırma ikinci aşamaya geçti.

Araştırmacıların açıkladığına göre; çalışmanın birinci aşamasına Alzheimer hastalarına bakan 1000′den fazla hasta bakıcı katılmış. Bu süreçte “ücretsiz, eğitimsiz ve gayri resmi çalışan bakıcı” olarak tabir edilen aile … Devamını Oku