Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

alexa

Bu Sistem, Kalp Krizini Tespit Ediyor ve Yardım Çağırıyor

21 Haziran 2019 9:24 |

Washington Üniversitesi’nde geliştirilen sistem, akıllı telefon veya hoparlör mikrofonu aracılığıyla duyduğu solunum yetmezliği seslerini analiz ederek kişinin kalp krizi geçirdiğini anlayabiliyor. Kalp krizini %97 oranında doğru tespit eden sistem, anında acil servisi arayarak hasta adına yardım talebinde bulunuyor. 

Dünya Sağlık Örgütü’nun … Devamını Oku

Diyabetli Çocuklar İçin Sesli Asistan Destekli Sistem Geliştirildi

26 Ekim 2017 19:27 |

Tip 2 diyabet hastalığına sahip çocukların hastalık kontrolü konusunda teşvik edilmesi için sesli destek sistemini kullanan bir servis geliştirildi. My Diabetes Coach isimli bu servis, Amazon’un sesli asistanı Alexa’nın desteğiyle çocukların hastalıkları konusunda daha ilgili ve bilgili olmasını hedefliyor.

Kronik … Devamını Oku

Amazon’un Alexa’sı Bu Dış İskeletin Sesli Komuta Cevap Vermesini Sağlıyor

10 Ağustos 2017 14:13 |

Kanadalı robotik şirketi tarafından geliştirilen ve prototipi tanıtılan dış iskelet Arke, Amazon’un sesli asistanı Alexa tarafından kontrol edilebiliyor. Prototip versiyon; yaşlıların ve engellilerin hayatlarını kolaylaştırması açısından önemli bir potansiyel taşıyor.

“Alexa, hadi kalkalım”

Arke, kullanıcının doğal hareketlerine cevap veren bir … Devamını Oku

Amazon’dan Alexa’yı Kullanarak Geliştirilecek En İyi Diyabet Uygulamasına 125.000 Dolar!

07 Haziran 2017 16:23 |

Amazon, sağlık geliştiricilerini diyabetli insanlar için ‘Alexa uygulamaları’ oluşturmaya teşvik etmek amacıyla ödülü 125.000 dolar olan bir yarışma düzenledi.

Amazon geçtiğimiz ay, birkaç sağlık geliştiricisini düzenlediği Alexa Diyabet Yarışması’na katılmak için davet etti. İlaç üreticisi Merck’ün sponsorluğunda gerçekleştirilen yarışmanın kazananı … Devamını Oku

Evde Çocuk Sağlığı Takibi İçin Amazon Alexa

19 Nisan 2016 17:31 |

Amazon.com’un Bluetooth hoparlörü Amazon Echo’nun çıkışından sonra, perakende devinin dijital yardımcısı Alexa, kullanıcılar arasında oldukça popüler olduğunu kanıtladı. Boston Children’s Hospital, Alexa uyumlu cihazlar için, ebeveynlerin çocuklarının sağlıklarını takip etmesini sağlayan ve ses algılama yeteneği sayesinde çeşitli görevleri yerine getirebilen bir … Devamını Oku