Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Aids

Genetikleri Tasarlanmış Bebekler Üstün Zekaya mı Sahip?

26 Şubat 2019 8:35 |

Çin’de CRISPR tekniğiyle genleri değiştirilen, böylece HIV virüsüne tamamen dirençli ikizler dünyaya geldi. Ancak bu durum bilim dünyasında tartışmaya yol açtı: Bazı nörobiyologlar bu gen düzenlemesinin, bebeklerin beyin güçlerini arttırdığını söylüyor.

Çin’in Shenzhen şehrinde bulunan Southern Teknoloji ve Bilim Üniversitesi … Devamını Oku

Vodafone, Afrika’da HIV Virüsüne Karşı Mobil Uygulama Önlemi Aldı

03 Ocak 2017 16:49 |

Afrika’nın kırsal kesimlerinde yaşayan insanların sağlık hizmetlerine erişmesinin zor olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Özellikle kişinin yaşam tarzını etkileyen ağır hastalıkların da ulaşım sıkıntısı yüzünden sürekli kontrol edilemediği ise bir gerçek.

Lesotho Krallığı’nda yaşayan Maboe Ntsime ve 6 yaşındaki oğlu Motsamai, HIV … Devamını Oku

MyLife+ ile AIDS Hastaları da Hayatlarını Normal Yaşayacak

14 Kasım 2016 14:42 |

AIDS hastaları tedavi fırsatı bulsalar da toplumdan dışlanmaya, ilaçlarını almayı unutmaya ve semptomlarla başa çıkmada zorlanmaya devam ediyorlar. Avustralya’da yeni geliştirilen bir mobil uygulama ise bu konuda hastalara yardım etmeyi hedefliyor.

ViiV Healthcare ve National Association of People with HIV Australia … Devamını Oku

Uyku Probleminize Son Verecek Tek Bir Yüzük: Thim

06 Ekim 2016 14:56 |

Uyku sorunları yaşayan kişilerin gün içinde halsizlik, baş ağrısı ve unutkanlık belirtileri göstermeleri kaçınılmaz bir gerçek. Özellikle kanser ve AIDS gibi hastalıklar nedeniyle bağışıklık sistemi zayıflayan kişilerin düzgün bir uyku çekmesi pek çok doktor tarafından şart koşuluyor.

“Daha rahat ve hızlı nasıl uyunur?” sorusuna cevap … Devamını Oku

BeYou+ Uygulaması AIDS ile Yaşayan Hastalara Destek Oluyor

23 Ağustos 2016 17:06 |

AIDS ile yaşayan hastaların kendilerine bakmaları ve sağlıklarını iyiye götürmeleri için stratejiler öğreten uygulama BeYou+ sanal pazarlarda hizmete sunuldu.

App Store ve Google Play Store‘da bulunan BeYou+ hastaların sağlıklı olmaları ve hedeflerine erişmeleri için HIV ile ilgili çeşitli bilgiler veriyor. Uygulamanın arkasındaki isim … Devamını Oku

Anglo American ve UNAIDS Ortaklığıyla AIDS Tarihe Karışacak

26 Temmuz 2016 17:05 |

Dünyanın en büyük madencilik şirketlerinden biri olan Anglo American, 21. Uluslararası AIDS Konferansı’nda UNAIDS #ProTEST HIV kampanyasını destekleyecek. Anglo American ve UNAIDS arasındaki bu ortaklık, gönüllü HIV testi yapılmasını teşvik ederek 2030 yılına kadar AIDS’i ortadan kaldırmayı hedefliyor.

“Anglo American olarak … Devamını Oku